Koszty

Jak zoptymalizować koszty budowy komina?

Budownictwo Informacje Kominy - Systemy

Budując wysoki komin w budynku, ma się wiele możliwości. Jedną z nich jest wymurowanie klasycznego komina, co jednak wiąże się ze sporymi kosztami, które pochłoną materiały i koszty pracy. Dodatkowo trzeba uwzględnić fakt, że kominy 13.6 m wymagają solidnego fundamentu, a także są dość problematyczne do zbudowania w zwartej bryle budynku. Alternatywą jest komin systemowy 13.6 m, który można wybudować o wiele szybciej, a także nie wymaga budowy klasycznego fundamentu.

Systemy kominowe 13.6 m, jako sposób na cięcie kosztów

Kominy systemowe to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zminimalizować koszty do minimum. Bardzo ważne w takich kominach jest to, że proces budowy jest o wiele łatwiejsze i przebiega znacznie szybciej, niż w przypadku klasycznych kominów murowanych. Są one tak przystosowane, że koszty robocizny będą tu o wiele niższe, niż koszty murowania klasycznego wysokiego komina. Ponadto ze względu na samą konstrukcję, komin w wersji systemowej pochłonie mniej materiałów, co daje kolejną oszczędność.

Czy kominy systemowe są tak samo wydajne?

Decydując się na komin systemowy, nie trzeba martwić się, że nie spełni on oczekiwań. Współczesne systemy kominowe są przystosowane do podłączenia do różnych rodzajów pieców i można je dobrać tak, by pasowały niezależnie od tego, jaki rodzaj spalin wydobywa się z pieca. W praktyce oznacza to, że mogą to być zarówno piece opalane drewnem i węglem, jak i na przykład gazem. Takie kominy stosuje się zarówno w domach wielorodzinnych, jak i obiektach przemysłowych i usługowych, jak w mniejszych wariantach w domach jednorodzinnych. Są to więc uniwersalne produkty.

Ze względu na konstrukcję można je wykorzystać w przygotowanych wcześniej szachtach kominowych, jak i w dowolnym miejscu budynku. Są one na tyle uniwersalne, że można je swobodnie adaptować praktycznie w każdym rodzaju projekcie. Dają bowiem ogromne możliwości adaptacyjne architektom projektującym instalacje w budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *